اگر شما صاحب فرزند باشید ممکن است بارها کودکتان با شما لج کرده باشد و شما ندانید که باید چه رفتاری با کودک خود داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تا 10 راه برای چگونگی رفتار با کودک لجباز را به شما عزیزان بگویم. با ملکه شب عرشیا همراه باشید …

مقالات پیشنهادی = خدمات پرستاری کودک در منزل

10 راه برای مقابله با لجاجتت بچه ها

با استفاده از روش های ساده و سرگرم کننده می توانید کودک لجباز را آرام کرده و برای دقایقی او را مجبور به همکاری با خود کنید. در نظر بگیرید می خواهید دندان های فرزندان با مسواک بزنید، دهانش را باز نمی کند. در موقع ناخن گرفتن، او تنبلی تکان می خورد. اگر کودکتان پارك را ترك نكند، شما دیر به محل کارتان می رسد ولی او همچنان از تاب بازی دست بر نمی دارد. معمولا کودکان ۲-۳ ساله ساز ناسازگاری می زنند، خصوصا زمانی که والدینشان به طور جدی کاری را از آنها می خواهند مخالفت می کنند.

10 راه برای چگونگی رفتار با کودک لجباز

علت مخالفت آنها بیشتر برای نشان دادن استقلال و بی نیاز بودن آنها به دیگران است و حرف زدن در این مورد با آنها بی فایده است. بهترین روش برای مطیع گردنه کودکان بدون فریاد زدت با تهدید کردن چیست؟ با کمی خلاقیت و حوصله، می توانید حواس فرزندتان را به کار مورد نظر بجلب نمایید. هنگامی که قرار است پزشك أمبولی را به کودکتان تزریق کند، با مجبور هستید برای مدت طولانی در اصف خرید فروشگاه منتظر بمانید با به کارگیری روش های زیر می توانید فکر او را به جای دیگری مشغول کنید

١- او را بخندانید.

خنداندن کودکان بهترین راه برای مسواك زدن با دارو دادن به آنها است. وقتی که آنها می خندند، نه تنها فکرشان به جای دیگری مشغول نیست بلکه دهانشان نیز کاملا باز است. سعی کنید با گفتن جوک های بامزه و شکلک درآوردن فرزندانتان را بخندانید

۲- خاطرات دوران کودکی خود را تعریف کنید.

بهترین روش برای سرگرم کردن فرزندانتان در مواقع ضروری داستان گفتن است، حتی اگر داستان ساختگی باشد. به عنوان مثال اگر در رستوران بودید و او در جای خود لرام و قرار نداشت، بکوبید عزیزم نو می دانید وقتی که مامان بچه بود، او هرگز روی صندلی رستوران آرام نمی نشست، تا این که بك روز ماه در عین حال شما نیز می توانید قدرت تخبل خود را | امتحان کنید. با گفتن داستان های طولانی، می توانید زمان بیشتری فرزندتان را سرگرم کنید.

۳- آهنگین و موزون صحبت کنید.

معمولا وقت خوابیدن بهترین زمان برای پشت گوش انداختن خیلی چیزها است، با لتني موزون می توانید فرزندتان را به مسواك زدن و لباس خواب پوشیدن تشویق کنید. همچنین می توانید زمان اواز خواندن بك یا دو کلمه را اشتباه تلفظ کنید. با این کار حواس فرزندتان به اشتباه شما بیشتر از مسواک زدن جلب می شود.

مقالات پیشنهادی = خدمات سالمندان در منزل

4- او را به رقابت در انجام یک کار خاصی تشویق کنید.

اگر فرزندتان باید کلاه سرش کند و دستکش بپوشد و آنها را زیر میز آشپزخانه پنهان می کند بگوييد: (چرا روی سر مامان کلاه نمی گذاری و من هم آن یکی کلاه را سرت کنم.) که با این کار با او در بك مسابقه شرکت کرده اید که ( چه کسی می تواند زودتر کلاه سرش کند؟ شرط می بندم که برنده می شوم!)

5- با تصوراتتان، حواس کودکتان را پرت کنید.

با صبر و حوصله و خلاقیت می توان کارهایی که به تحرک کمتری نیاز دارد مانند اندازه گیری درجه حرارت بدن را راحت تر انجام داد. هنگامی که از دماسنج استفاده می کنید، بگوید: الان یک فرشته کوچک اینجا نشسته. می دانی او چه کار می کند که به همین صورت مکالمه را برای چند ثانیه با چند دقیقه که لازم است او را آرام بنشيند ادامه دهید.

6- تغییر صدا دهید.

برای کودکان داستان های جالب با تغيير دادن صدایتان تعریف کنید مانند، صحبت کردن پبرزن بی دندان، صحبت کردن با گویش های مختلف، حرف زدن بچه گانه و با هر تغلید صدایی که می توانید انجام دهید. به او بگویید آیا می توانی شعره يك توپ دارميه فل قلبه را مانند آقا خرگوشه از حفظ بخوانی؟ و با این کار به راحتی می توانه کودکان را در اتاق انتظار پزشك آرام نگاه داشت (اگر چه در بسیاری از مطب ها، تصاویر زیبا و جالب وجود دارد.)

مقالات پیشنهادی = مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

۷- لحظات شیرین را یادآوری کنید.

هنگامی که نان پای فرزندتان به لبه فرش گیر می کند و لازم است که شما آن را بگیرید برای مخالفت نکردن او با این کار، در مورد موضوع یا ماجرای جالبی که قبلا اتفاق افتاده و مورد علاقه او است، صحبت کنید. مثلا: به یادت می آید روزی که با پدرت بارك رفته و به مرغابی های داخل دریاچه غذا دادگاه مرغابی ها خیلی زیاد بودند. یک، دو، سه، چهار، پنج، بله پنج تا مرغابی. چگونه به آنها غذا دادگاه وقتی که ناتن او را می گیرید همه جزئیات را برای او تعریف کنید و سعی کنید در بادلوری مطالبی که فراموش کرده اید، از او کمک بگیرید.

۸- رازی را به او بگویید.

اگر تا ۱۵ دقیقه دیگه رفت دکتر داريد و فرزندتان سوار ماشین نمی شود، ختم شده و در گوش او بگویید: من بك راز خیلی مهمی را می خواهم به تو بگويي، مي تواشی آن را بشنوی؟ وقتی که با سر بله گفت او را بغل کنید و چیزهای جالب و شیرینی را در گوشش بگوید، سپس با سرعت او را در صندلی ماشین قرار دهيد.

۹- روی نکات مثبت تاکید بیشتری کنید.

آیا فرزندتان از دست شستن قبل از شام با شامپو بدن متنفر است؟ تعریف و تمجید کردن از يك مدل قدیمی ترفند خوبی است. بگویید: «هر وقت که سرت را با شامپو می شوید، موهایت بسیار زیبا و براق به نظر می رسند، همچنین بوی بسیار خوبی هم می دهند. در همین زمان مقداری شامپو کف دستتان ریخته و آرام آرام آن را روی سر فرزندتان بریزید.

۱۰- او را غلغلک دهید.

اگر با به کار بستن تمام این کارها شکست خوردند و به بن بست رسیدید، سعی کنید او را غلغلک دهید. این کار سریع، راحت و نشاط آور است قبل از این که متوجه شوید، فرزندتان لباسش را پوشیده و با دستش را شسنه، و ممکن است شما از قهقهه زدن او ناراحت شود ولی فراموش نکنید خودتان این کار با انجام داده اید.

سخن پایانی برای چگونگی رفتار با کودک لجباز

نگرانید که چگونه می توانید از فرزندتان در يك آتلیه عکاسی عکس بگیرید، برای راحتی کار از این سه روش استفاده کنید. با او مجسمه بازی کنید.

در طول مسیر برای فرزندتان شرح دهید که هر دوی ما بازی می کنیم، وقتی که او را روی صندلی آنلبه می نشید، شما کنار دوربین بایستید.

در همین زمان بگوييد: ایست، بی حرکت به کسی برنده است که موقع عكس گرفتن اصلا تکان نخورد- بی حرکت، فقط کمی البتند، به او بجایزه دهید بگویید که اگر هنگام عکس گرفتن تکان نخورد، اقای عكاس به او بجایزه می دهد و بعد از عکس گرفتن به او جایزه دهید تا قدبه اش را باز کند.

اجازه دسبد عروسکش را همراه خود بیاورد بگوييد اگر بچه خوبی باشد و آرام بنشیند می تواند با عروسک مورد علاقه خود عکس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *