مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

در گذشته به علت نبود و ناشناخته بودن سازمان های خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل هر کس که نگرانی برای تنها ماندن سالمند خود در خانه داشت، سریعا اقدام به جست و جو برای یافتن یک خانه ی سالمندان برای سالمند خود می کرد.

به سبب این اقدام بسیاری از سالمندان دلگیر می شدند و به دنبال این دلگیری بسیاری از ناراحتی های اعصاب در بین خانواده ها حاکم می شد.

میانگین زمان مطالعه: 4 دقیقه

دلایل مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

چون سالمندان ما که یا پدر یا مادر و یا بزرگان ما حساب می آیند، انتظار دارند همانگونه که آنها از ما مراقبت کرده اند، پاسخگوی روزهای تنگ و سخت آنها باشیم و همانگونه که آنها ما را تنها نگذاردند، ما نیز آنها را تنها نگذاریم.

اما بعضی از خانواده ها حتی توجهی به این مسئله هم نمی کنند. همین مسئله موجب دلگیری هر چه بیشتر سالمندان ما می شود.

جدا به این مسئله توجه بفرمایید که سالمندان یک ملت حکم زیر بنای آن تمدن را دارند و در صورت هر اتفاق برای این قشر یک کشور به طور کامل به خطر می افتد.

آپارات

گاهی اوقات صحبت های بسیار تندی در رابطه با اقدام به گذاردن سالمندان در خانه ی سالمندان از سوی خود سالمند مطرح می شود، که خود ما نمی دانیم به این صحبت چه واکنشی نشان دهیم. ((ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان.))

مطمئنا یک سالمند در زمانی که او را از خانه و زندگی اش بعد از عمری وابستگی جدا می کنید و به جای دیگر انتقال می دهید، آن هم در موقعی که بیشتر از هر زمانی محتاج آن هست. واقعا چه واکنشی می تواند نشان دهد و مطمئنا پاسخ خود خوری است.

جدیدترین مقاله: نگهداری کودک در منزل

چون یک سالمند به علت پیری بدن و کهولت سن چگونه می تواند از خودش دفاع کند. اما مطمنا یک طرفه هم نمی شود در مورد قضایا قضاوت کرد.

منظور از این گفتار این است که قطعا فرزند و یا نزدیکان سالمند هم نگران سالمند عزیز هستند و یا نیاز او را به مراقبت های ویژه دیده اند.

یا امکانی نداشتند که خودشان از او مراقبت کنند.

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

نگهداری از سالمند در منزل و اصول مراقبتی

شما حساب کنید موقعی که یک سالمند بیماری دارد و یا در معرض بیماری های گوناگون مثل آلزایمر است یا به عبارت ساده تر اصلا به بدن پیر و فرسوده ی او که دیگر اصلا قدرت جوانی اش را نخواهد داشت، نمی توان اعتماد کرد.

به هیچ وجه تنها ماندن سالمندان برای برخی خانواده ها حتی قابل تصور نیست. هرلحظه نگرانی هر چه بیشتر وجود این گونه خانواده را در بر می گیرد که خدایی نکرده چه اتفاقی ممکن است بیفتد.

به خصوص اگر سالمند شما برای شما بسیار عزیز باشد. واقعا چه تصمیمی در این گونه مواقع ممکن است گرفته شود، در صورتی که هم حق با سالمند عزیز است و هم با خانواده نگران او.

اما مطمئن باشید همیشه برای این گونه تصمیمات راهی وجود دارد.

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل یا نگهداری در مراکز سالمندان؟

هر کدام از خانواده ها و سالمندان عزیزشان می توانند با اعتماد به موسسه های خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل کاری کنند که هم سالمند عزیز اوج رضایت و  خشنودی را داشته باشد و هم خانواده ی محترم ایشان.

با بهره مندی از خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل این موقعیت برای تک تک شما عزیزان فراهم شده است که هم سالمند شما نیازی به ترک منزل خود نداشته باشد و هم شما خیالتان از بابت سالمند خود در خانه راحت باشد.

چون خدمات نگهداری سالمند در منزل قادر به ارائه تمامی خدمات لازمه در جهت نگهداری و مراقبت سالمند خود در منزل خویش است که هر گونه مشکل را با تجربه و مهارت بالا قادر به  حل هستیم و پاسخگویی قانع کننده برای تمامی نگرانی های نگهداری سالمند شما در منزل خواهیم بود.

بسیاری از سالمندان به علت وابستگی فراوان به منزل خود لااقل از این تصمیم یعنی استفاده ی از خدمات مراقبت و نگهداری سالمند در منزل خودشان بسیار خوشحال می شوند.

پرستار سالمند در منزل

برخی از سالمندانی که علاقه دارند مابقی عمر خود را در خانه ی سالمندان گذران کنند و با سالمندان دیگر که علاقه مند به زندگی در این گونه نهاد ها و موسسه ها نیستند، تصمیمی متفاوت دارند، لازم به ذکر است بیهوده خانه و محل زندگی خود را با بودن نهادهایی مثل ما ترک نکنید و این را بدانید که ما ارائه دهنده ی هرگونه خدمت و یا خدمات لازمه به شما و فقط در منزل شما هستیم.

خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل تکمیل بوده است و هیچ گونه برای شما سالمند عزیز وجود خلائی با وجود ما در منزل وجود نخواهد داشت و این را بدانید که ما به شما خدماتی کامل را ارائه می دهیم، به طریقی که از ترک نکردن و اقامت در منزل خود اوج لذت و خوشبختی را از ان خود می بنید.

خدمات مراقبت از سالمندان در خانه

این را دقت فرمایید که ما برای مراقبت و نکهداری سالمند شما در منزل از هیچ تلاش و زحمتی دریغ نکرده و نخواهیم کرد و مطمئن باشید که سالمند شما با اعتماد به ما در خانه ی خود با اوج خوشبختی و سعادت می تواند به زندگی خود ادامه خواهد داد بدون آنکه کوچک ترین مشکلی در مسیر زندگی ایشان بیاید.

این مطلب را به سالمند عزیز ذکر می نماییم که حتما می توانیم با هم بر سر حل مسئله ی ادامه زندگی در منزل خودتان با هم کنار بیاییم.

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل

برای نگهداری از سالمند عزیز ما قادر به ارائه دو نوع متخصص سالمند به نام نگهدار سالمند و مراقب سالمند هستیم.

این دو دسته از کارکنان خدمات مراقبت و نگهداری سالمند در منزل متخصص در تمام امورات سالمندان هستند و مسئله ای در مورد مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل برای آنها مبهم و یا ناشناخته وجود ندارد.

تنها تفاوت مراقب سالمند با نگهدار سالمند این است که مهارت و تجربه مراقب سالمند از نگهدار سالمند بیشتر است و نتیجتا درجه مراقب از نگهدار نیز بالا تر است.

مراقبین و نگهداران سالمند ما کاملا با علم روانشناسی سالمندان آشنا هستند و کاملا از نیازهای عاطفی و احساسی سالمندان مطلع هستند و به هیچ وجه این مسئله، امری عادی نیست و بلکه سلامتی سالمند عزیز به این مسئله بستگی دارد.

پس طبق برنامه ای مدون و مشخص به تمامی نیازهای سالمند در طول روز و یا ایام هفته رسیدگی خواهد شد.

ما برای تمامی ابعاد زندگی سالمندان برنامه خاص داریم و تمامی دغدغه های آنها را برای هر بار مجددا بررسی می کنیم.

سخن پایانی

امروزه با وجود وگسترش هر چه بیشتر موسسه و شرکت های مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل دیگر احتیاجی به این نمی شود که سالمند عزیز حتی برای دشوار ترین مراقبت ها برای مدتی طولانی یا گذران مابقی عمر خویش منزل خود را ترک کند، بلکه در همان خانه و منزل خود تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرد.

خدمات مراقبت و نگهداری سالمند در منزل دامنه گسترده ای دارد، به شکلی که تمامی نیازهای سالمند، اعم از درمانی، بهداشتی، روانی، غذایی و … در آن در نظر گرفته شده است و برای آنها خدماتی بسیار ویژه و استاندارد وجود دارد.

در تمامی خدمات مراقبت و نگهداری سالمند در منزل قیمت و هزینه ی دریافتی از شما در نظر گرفته شده است.

موسسه ملکه شب با حداکثر توان سعی در کاهش قیمت های خدمات خود داشته و داریم به شکلی که استفاده ی از این خدمات را برای همه ی هم میهنان سالمند عزیز ممکن کنیم.

1 دیدگاه در ”مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *